Międzynarodowy Festiwal Bonsai Wojsławice 2018

English version

WSTĘP


Od chwili, gdy w roku 1998 założono pierwsze stowarzyszenie zrzeszające polskich pasjonatów i twórców bonsai, minie niebawem 20 lat. Właśnie z tego powodu chcielibyśmy zaprosić wszystkich twórców bonsai w Polsce na Międzynarodowy Festiwal Bonsai w Arboretum w Wojsławicach. Impreza będzie podsumowaniem osiągnięć osób indywidualnych oraz tych, którzy działają w klubach i grupach nieformalnych promujących sztukę bonsai.

Naszym celem jest zgromadzenie w jednym miejscu najpiękniejszych drzew stworzonych przez polskich bonsaistów w okresie ostatnich 20 lat.

Szczególnie gorąco chcemy zaprosić do wzięcia udziału tych, którzy są w polskim bonsai od samego początku oraz osoby, które dołączyły do nas po drodze i dzięki którym polskie bonsai jest w chwili obecnej na tak wysokim poziomie.

Zaprosimy także wybitnych twórców bonsai z zagranicy, którzy wspierali nas i uczyli, gdy o bonsai wiedzieliśmy jeszcze niewiele.

Prosimy, aby wszyscy, którzy przywiozą na wystawę swoje drzewa, przygotowali także krótką notkę biograficzną o swojej przygodzie z bonsai oraz o informację o historii wystawianego drzewa. Przesłane materiały znajdą się również w katalogu z wystawy.

W razie pytań oczekujemy na maile pod adresem festiwal@bonsaiklub.pl.

Honorowy komitet organizacyjny Festiwalu.

PROGRAM

Program wystawy

piątek, 22 czerwca 2018

sobota, 23 czerwca 2018

 • 10:00 – 17:00 Wystawa drzew bonsai oraz obrazów kakemono
 • 10:00 – 14:00 Konkurs Nowych Talentów Bonsai
 • 10:00 – 17:00 Wystawa fotografii Włodzimierza Pietraszki – Akademia Bonsai „Magia orientalnych ogrodów – Japonia, Chiny, Korea”
 • 12:00 – 12:30 Oficjalne otwarcie wystawy „20 lat bonsai w Polsce”
 • 12:30 – 13:00 Pokaz tańca jiutamai/nihon buyo:
  • Tokijyo Hanasaki
  • Hana Umeda
 • 13:00 – 17:00 Pokaz formowania:
  • Vaclav Novak
  • Włodzimierz Pietraszko
  • Robert Steven
  • Chen Yougui
 • 14:00 – 14:30 Pokazy kendo – Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI i Klub Kendo Ryushinkai
 • 19:30 – 1:00 Gala Wieczorna (formularz rejestracyjny online)

niedziela, 24 czerwca 2018

 • 10:00 – 17:00 Wystawa drzew bonsai oraz obrazów kakemono
 • 12:00 – 13:00 Wernisaż wystawy fotografii Włodzimierza Pietraszki – Akademia Bonsai „Magia orientalnych ogrodów – Japonia, Chiny, Korea”
 • 13:00 – 17:00 Pokaz formowania:
  • Kevin Willson
  • Grzegorz Sowiński
  • Zhang Xuming
  • Kastutis Ptakauskas
  • Milan Roskos
 • 11:00 – 17:00 Wykłady i pokazy formowania bonsai

DLA WYSTAWCÓW


Chcielibyśmy zaprosić Was do uczestnictwa w wystawie poświęconej dwudziestoleciu życia klubowego wszystkich środowisk bonsai w Polsce.

Ta wystawa bonsai nie jest w stanie odbyć się bez Was – ludzi, którzy tworzyli ruch bonsai w Polsce. Nie może zabraknąć na niej również Waszych drzew, bo to Wy tak naprawdę rozwijacie i krzewicie kulturę Dalekiego Wschodu w naszym kraju od wielu lat. Bez Was nie byłoby polskiego bonsai.

Celem nadrzędnym wystawy jest pokazanie polskiego dorobku bonsai w postaci drzew stworzonych przez polskich twórców. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli przychylicie się do naszej sugestii i pokażecie to, co zostało stworzone u Nas i przez Nas.

Wszelkie informacje formalne dotyczące uczestnictwa w naszej wystawie znajdziecie w regulaminie. Podstawowe informacje znajdziecie poniżej:

  • każdy może zgłosić do wystawy jedno drzewo główne oraz jedno rezerwowe przy pomocy tego formularza,
  • wszystkie drzewa polskich twórców wezmą udział w konkursie na najlepszy Eksponat wystawy w kategorii do 40 [cm] wysokości i powyżej 40 [cm] wysokości,
  • termin zgłoszenia roślin to 1 czerwca 2018r.

DLA SPRZEDAWCÓW


Niniejsza oferta skierowana jest do firm zajmujących się sprzedażą wszelakiego asortymentu związanego ze sztuką bonsai. Oferujemy Państwu możliwość wystawienia swoich produktów na stoiskach sprzedaży na terenie Arboretum Wojsławice w bezpośrednim otoczeniu wystawy na wolnym powietrzu. Jeden segment wystawienniczy obejmuje powierzchnię 9[m^2] o wymiarach 3[m] x 3[m]. Istnieje możliwość wykorzystania kilku segmentów tworzących jedną całość. Opłata za wykorzystanie jednego segmentu wystawienniczego wynosi 600 zł i w całości zasili cele statutowe stowarzyszenia Polska Asocjacja Bonsai tj. organizatora wystawy.

Kontakt w sprawie miejsc sprzedaży m.malawski@bonsaiklub.pl.

GALA WIECZORNA


Zapraszamy na Galę Wieczorną, która odbędzie się w Hotelu Niemcza SPA przy ul. Strzelińskiej w Niemczy o godzinie 19:30 w dniu 23 czerwca 2018r. To około 1 km od Arboretum w Wojsławicach. Podczas Gali odbędzie się rozdanie nagród oraz podziękowań za uczestnictwo. Koszt uczestnictwa w Gali Wieczornej to 125PLN od osoby (30EUR). Płatność realizowana będzie gotówką w trakcie wystawy, w punkcie rejestracji.

Prosimy o zgłaszanie swojego udziału przy pomocy tego formularza.


We would like to invite you to the Evening Gala, which will be held at the Hotel Niemcza Spa at ul. Strzelińska in Niemcza at 19:30 on 23 June 2018. It is located about 1 km from the Arboretum Wojsławice. During the Gala there will be a handing out of prizes and gratitude for participation. The cost of participation in the Evening Gala is 125PLN per person (30EUR). Fee will be charged in cash, at the registration desk.

Please kindly register using this form.

NOCLEGI


Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Bonsai Wojsławice 2018 zapraszają do skorzystania z oferty noclegowo-gastronomicznej Hotelu Niemcza SPA – oficjalnego partnera Festiwalu.

Hotel Niemcza SPA położony jest bezpośrednio przy Ogrodzie Botanicznym Arboretum w Wojsławiach – odległość ok. 1km (pieszo: 15 minut, samochodem: 2 minuty).

W cenie pobytu Hotel Niemcza SPA zapewnia noclegi w pokojach o różnym standardzie do wyboru,​ śniadania przygotowane ze świeżych, lokalnych produktów w formie bufetu, bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu (WiFi) w każdym pokoju oraz nieograniczony dostęp do strefy Spa & Wellness (basen, jacuzzi, 4 sauny, sala fitness, pokój relaksu) codziennie od godz. 8:00 do 21:00.

Dla gości Festiwalu Bonsai Wojsławice 2018 Hotel dedykuje specjalny rabat 10% od ceny dnia na stronie Hotelu. Rezerwacji należy dokonać na stronie www.hotelniemcza.pl – po wybraniu terminu na stronie głównej, w górnej części strony należy kliknąć KOD PROMOCYJNY i wpisać hasło BONSAI, następnie wybrać preferowany pokój i przejść kolejne kroki w celu dokonania i potwierdzenia rezerwacji.

Uwaga! Rabat dostępny jest w terminie 21-25.06.2018 r., tylko przy rezerwacjach bezpośrednio na stronie Hotelu.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Recepcją Hotelu:


On behalf of the organizers we are pleased to invite you to use the offer of Hotel Niemcza SPA – official partner of International Bonsai Festival Wojsławice 2018.

The property is located 15 mins walk (or 2 mins by car) from Arboretum Wojsławice, where the Festival takes place – it is 1km away only.

The room price also includes the breakfast prepared from fresh, local food, free WiFi in every room and unlimited everyday access to Spa & Wellness zone (swimming pool, jacuzzi, saunas, fitness room, relaxation room) between 8am – 9pm.

What is more, International Bonsai Festival guests receive special 10% discount from the price of the day. To get it, you must book your room directly on hotel’s website www.hotelniemcza.pl. Once you select check-in and check-out dates on home page, you need to click PROMO CODE button in the upper part of the screen, enter BONSAI code there and approve with Check button. Then you need to select your preferred room and follow the next steps to complete and confirm your booking.

The discount is valid only for reservations made directly on hotel’s website, and only for 21-25 June 2018.

Shall you have any concerns, feel free to reach out to us:

PARTNERZY

Hotel Niemcza SPA

Hotel Niemcza SPA to nowoczesny obiekt o wysokim standardzie położony u stóp Gór Sowich, bardzo blisko Arboretum w Wojsławicach. Każdy element wystroju pokoi, apartamentów oraz innych wnętrz i otoczenia, zaprojektowano z myślą o wygodzie i komforcie gości.

Müller Sp. z o.o.

Müller Jelcz-Laskowice Sp. z o. o. to wiodący producent urządzeń zabawowych oraz producent elementów wyposażenia na place zabaw z siedzibą w Jelczu-Laskowicach. Jest wiodącym polskim producentem urządzeń zabawowych, sportowo-rekreacyjnych a także komunalnych.


4 thoughts on “Międzynarodowy Festiwal Bonsai Wojsławice 2018

 1. Wypadałoby by być 🙂 Widać, że szykuje się niemała ciekawa międzynarodowa impreza bonsai.
  Patrząc po zdjęciach na stronie arboretum – wyjątkowe piękne miejsce. Dodatkowy powód by być na wystawie.
  Pora roku piękna. Jeszcze dobra pogoda do kompletu 😉 Będę! Wpisane do kalendarza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.