Jesienne Warsztaty Klubowe PAB 2021

Kontynuując rozpoczętą w 2019 roku serię warsztatów, w ubiegły weekend członkowie Polskiej Asocjacji Bonsai spotkali się w Poraju na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tam, w ośrodku nad Zalewem Porajskim, w otoczeniu sosnowego lasu, zorganizowaliśmy kolejne dwudniowe, wyjazdowe zebranie PAB oraz warsztaty bonsai.

W trakcie zebrania omówiliśmy tegoroczne działania Polskiej Asocjacji Bonsai oraz podjęliśmy decyzje dotyczące aktywności PAB w przyszłym roku.

Później rozpoczęliśmy klubowe warsztaty. Rozpoczęliśmy je od omówienia przywiezionych roślin, ich słabych i mocnych stron oraz ustalenia planu na roślinę. Następnie ponad trzydziestu członków PAB pracowało jednocześnie nad swoimi roślinami, korzystając z porad i wsparcia bardziej doświadczonych kolegów, w tym czołowych polskich bonsaistów. To bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje podniesieniem poziomu polskich drzew. Niektóre efekty pracy z roślinami możecie zobaczyć poniżej.

Dodatkową atrakcją spotkania był klubowy stragan z bonsai, na którym członkowie PAB wystawili wysokiej klasy materiał roślinny, a także stoliki i donice. Sporo przedmiotów zmieniło swoich właścicieli, a niektóre z roślin zostały uformowane w trakcie warsztatów.

Nie możemy nie wspomnieć o niespodziance przygotowanej przez jednego z klubowiczów, Wojtka Niemca. Przygotował nam klubowe koszulki z wykorzystaniem zdjęć z tegorocznej wystawy w Wojsławicach. Nosimy je z dumą!

Kolejne wyjazdowe warsztaty już na wiosnę 🙂 Jeżeli chcecie być częścią tego wydarzenia, zapraszamy w nasze szeregi. Informacje, jak to zrobić, można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.