Jesienne Warsztaty Klubowe PAB 2019 – Relacja

W ubiegły weekend członkowie Polskiej Asocjacji Bonsai spotkali się w Poraju na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tam, w ośrodku nad Zalewem Porajskim, w otoczeniu sosnowego lasu, zorganizowaliśmy kolejne dwudniowe, wyjazdowe zebranie PAB oraz warsztaty bonsai.

W trakcie zebrania podjęliśmy decyzje dotyczące aktywności PAB w przyszłym roku. Później rozpoczęliśmy klubowe warsztaty. Dwudziestu pięciu bonsaistów pracowało jednocześnie nad swoimi roślinami, korzystając z porad i wsparcia bardziej doświadczonych kolegów, w tym czołowych polskich bonsaistów. To bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje podniesieniem poziomu polskich drzew. Niektóre efekty pracy z roślinami możecie zobaczyć poniżej.

Dodatkową atrakcją spotkania był klubowy stragan z bonsai, na którym członkowie PAB wystawili dobrej klasy materiały. Sporo drzew zmieniło swoich właścicieli, a niektóre z nich zostały uformowane w trakcie warsztatów. Niestety, nie było żadnego fikusa 🙁

Jedną z podjętych decyzji jest ta o kontynuacji wspólnych wyjazdów. Zatem na wiosnę planujemy kolejne wyjazdowe zebranie oraz warsztaty dla członków PAB. Aby wziąć w nich udział, zapraszamy w szeregi naszego grona. Informacje,jak to zrobić, można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.